Yonetimsel switch hp1820

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Staff member
Elimde boyle bir urun var ve hicbir ek ozellgini kullanmayi bilmiyorum. Normal switch gibi calisiyor. Yani routing isini modem yapiyor.

Simdi bu islerden anlayan arkadaslara sorum su;

Sirket ici dns server yok ve disardan ulastigim adrese yerel agdan ulasamiyorum. Ancak yerel ip yazarsam sorunsuz baglaniyorum.

Windows hosts dosyasina bu adresi bu ip ye yonlendir dersem sorun cozuluyor ama bu cozumden cok mutlu degilim. Bu isi boyle bir switch yapabilir mi?

taydin

Timur Aydın
Staff member
Benim evde HP 1920 24 port yönetilebilir switch var ve böyle bir sorun çıkmıyor. Topoloji şöyle:

Linux makinası gateway ve iki ethernet kartı var. Kartın birisi superonline'a bağlı, kartın diğerine de switch bağlı. Benim switch de herhangi bir routing yapmıyor, standart aptal switch gibi çalışıyor. Yönetilebilirlik başka şekillerde işime yarıyor, yönlendirme anlamında değil.

cevdetfaikosman

Kıdemli Üye
Swictch görünce hemen kaç watt harcadığına baktım. Maksimum 9.5 W diyor. Gerçekten çok iyi. Geçenler elimde yine buna benzer 24 port 3COM swich vardı. Eve bağlamaya niyetlenmiştim ki üzerindeki 120W değerini görünce vazgeçtim.Yıllığı vurunca boşuna elektrik israfı olurdu bir switch için. Demek bundan almak lazımmış.

Bu konuda ben çok çektim. Benim kaldığım 2 ev var. Aynı mahallede. Akşam bir evde, sabah bir evdeyim. Haliyle internetim tek evden. Mahalle arası 80metre cat6 kablo çektim telefon şebekesinin yanından. :) Verimli olsun diye böyle switch takayım demiştim. Sonra vazgeçip poe adaptör taktım.