Wireless sorunum

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Staff member
Notebook bilgisayarım evde iken sürekli wifi dan kopuyor. Bazen full çekiyor bazen minumum çekiyor. Bazen kopuyor ve bu ağa bağlanılamıyor hatası veriyor. Modem ile olan mesafe 4 metre kadar. İşyerinde veya telefon üzerinden bağlanırsam sorun yok ...

Şimdi evdeki diğer notebookta hiç cep telefonlarında ve diğer alıcılar da sorun yok. Bir tek benim bilgisayarda sorun var. Bu sorunda win10 a geçtikten sonra oldu. Win7 ile bu sorun yoktu. Değişik driverlar denedim sorun çözülmedi. Modem e fw update yaptım sorun çözülmedi. Wifi kanallarını değiştirdim. Sorun çözülmedi. Sonunda çözümü usb wifi takmakta buldum....

Modem ile benim notebook un kendi wifi modulunun yıldızı barışmadı birtürlü... Uzunca bir süredir böyle idare ediyorum.

Bugun bir arkaşım kendi notebook u ile geldi ve onun bilgisayarda da benim modeme bağlanınca tam olarak aynı sorun oldu... Durum böyle olunca diğer bilgisayarlarda sorun çıkarmamasına rağmen modeme suç bulmaya başladım...

Elimde bir acces point olması lazım. H.sonu onu modeme takıp modemin wifi yayınını kesip deneyeceğim. Varmı sizin aklınıza gelen bir çözüm...

Ahmet

Kıdemli Üye
Notebook bilgisayarım evde iken sürekli wifi dan kopuyor. Bazen full çekiyor bazen minumum çekiyor. Bazen kopuyor ve bu ağa bağlanılamıyor hatası veriyor. Modem ile olan mesafe 4 metre kadar. İşyerinde veya telefon üzerinden bağlanırsam sorun yok ...

Şimdi evdeki diğer notebookta hiç cep telefonlarında ve diğer alıcılar da sorun yok. Bir tek benim bilgisayarda sorun var. Bu sorunda win10 a geçtikten sonra oldu. Win7 ile bu sorun yoktu. Değişik driverlar denedim sorun çözülmedi. Modem e fw update yaptım sorun çözülmedi. Wifi kanallarını değiştirdim. Sorun çözülmedi. Sonunda çözümü usb wifi takmakta buldum....

Modem ile benim notebook un kendi wifi modulunun yıldızı barışmadı birtürlü... Uzunca bir süredir böyle idare ediyorum.

Bugun bir arkaşım kendi notebook u ile geldi ve onun bilgisayarda da benim modeme bağlanınca tam olarak aynı sorun oldu... Durum böyle olunca diğer bilgisayarlarda sorun çıkarmamasına rağmen modeme suç bulmaya başladım...

Elimde bir acces point olması lazım. H.sonu onu modeme takıp modemin wifi yayınını kesip deneyeceğim. Varmı sizin aklınıza gelen bir çözüm...
abi benim bilgisayar da böyle.
Esp8266 ile router yapınca aşırı stabil çalışan internet bağlantım direkt modeme bağlıyken aşırı hız değişimi sık sık kopmalar yaşıyor.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Arakadaşın wifi kart ile seninki aynı mı bir baksaydın.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Model farklı ama marka ve driver aynı

qualcom atheros ar956x

modem de asus n14u
O zaman driver sorunu olma ihtimali var.
Driver değiştirme seçeneğin yok mu? Mesela bir versiyon eskisini yüklemeyi denesen

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Staff member
denedim son drv 2016, 2015 yükledim yine aynı... tuhaf tarafı sadece benim modem de sorun çıkartıyor...

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
denedim son drv 2016, 2015 yükledim yine aynı... tuhaf tarafı sadece benim modem de sorun çıkartıyor...
Şu sığar mı senin laptopun yuvasına?
20220329_235708.jpg

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Staff member
Sığmaz bunlardan bende de var. Bana bunun yarım boyu lazım. Falçata ile kessek olur mu ? :D

slewrate

Aktif Üye
Büyük ihtimal sürücü problemi. Yeni bilgisayarların win7 sürücüleri veya eski donanımların w10 sürücüsü olmayabiliyor.

Aynı bilgisayarı Linux ortamında ya da win7 ortamında ağa bağlamayı deneyebilirsin. Bağlanabiliyorsan zaten kartta ya da modemde problem yok.

Aygıt yöneticinden kartı b/g/n moduna alabilir ve/veya diğer özellikleri sırayla açıp kapatabilirsin.

1648670857738.png

cevdetfaikosman

Kıdemli Üye
Vaktiyle ADSL internetin ilk zamanları.
Bütün binaya cat-5 çekmişisiz.
PCI ethernet kartı aynı marka almışız.
Başta çalıştı tabi. O zaman win 98 filan galliba.
Sonra bazıları girerken bazıları girememeye başladı.
Meğer ethernet kartları aynı marka diye hepsinde aynı mac adresi varmış.
Bir hatıra..

Senin telefon modeme sorunsuz bağlanıyor ve çalışıyorsa sorun o modüllerde. Intel ve Railink olanlar bence sıkıntılı oluyor. Mümkünse üstünde BoardCOM chip olanlar tercih edilmeli. (Modem, ROuter alırkende buna dikkat edin, gerçi firma satıldı ama eski ürünse boardcom almalı)