Kettle ledi değişeyim dedim beceremedim :)

ayarsiz

Üye
Hocam böyle bişey biliyormuş gibi durduğuma bakma meslek lisesi elektrik okudum ama anca havya tutmayı öğrendik o da soğuk lehim yapa yapa :D yerden dolayı sıkıntı yok çok yer var kettle kapağı içinde şu alttaki dirençten alacağım doğru mudur?

Evet doğru olanı bu. Yer sıkıntısı olmamasına sevindim. Bazıları çok sıkışık oluyor oynar parçalardan dolayı.

PowerOn

Yeni Üye
Tamamdır, siparişi geçtim yanına 100k lık direnç de ekledim arkadaşların dediği gibi, altından kalkarım inşallah :)

PowerOn

Yeni Üye
Eğer eski devrenin ne olduğunu bilmiyorsan şöyle bir devre kurabilirsin. Burada R1 15 kΩ ve 2 W olacak. Bu önemli. D1 ve LED in bağlanma yönlerine de dikkat et, ters bağlarsan LED gene gider.

18148 eklentisine bak

Devrenin aynısını yaptım ama bi hata yaptım, firmanın bana yolladığı direnci 1.3 M hesapladım o sebeple yedek sipariş ettiğim 100k' lık dirençleri taktım, işler bitip dirence tekrar bakınca kahve, yeşil, turuncu, altın diye hesaplayacağıma kahve, turuncu,yeşil, altın diye hesaplamışım :) Bi fark olmadı sistem güzel açlıştı ama kırmızı led diğer yeşil kadar parlak ışık vermedi maalesef :/

He tabii ki hiç yoktan iyi oldu ben sadece 1.5 saat harcadığım için tam anlamıyla mükemmel olsun istiyordum :D

Bu başlıkta yazan arkadaşların hepsine tek tek teşekkür ediyorum, eksik olmayın sayenizde güzel bi işe imza attım :)

taydin

Timur Aydın
Staff member
Aslında iki tane 100 k direnci paralel bağlayıp parlaklığı arttırabilirdin, ama kapattıysan artık önemli değil. Önemli olan lambanın yandığının belli olması.