ENSEMDEN TUTMUŞ BIRAKMAYAN EDGE

Ahmet

Kıdemli Üye
Katılım
31 Mayıs 2021
Mesajlar
2,586
Her bilgisayarın win10 tarafını açtığımda sağdan soldan bi yerden bildirim çıkarıp tabiri caizse çarşıda gezerken yoluna atlayan tezgahtar gibi karşıma çıkıyordu en son dedim ki "iyi ver ulan şunu" varsayılan tarayıcı olarak seçtiğimde bir miktar şaşırdım sağ üstte bar doldurmaya başladı bu ne yapıyor diye beklerken bar dolduğunda kendiliğinden kapattı açtı edge'yi

bir baktım cherome temam, sık kullanılanlar çubuğum, kayıtlı birkaç şifrem, eklediğim uzantılarım
(shazam,adblock for youtube,dictionary)
hepsini yerli yerine koymuş eskiden cheromede 1 sekmede video birkaç site gezintisi yaparken bilgisayarım fanını normalden hızlı döndürmeye başlardı edgede bunları denedim 1 sekmede sesi kapatılmış video 1 sekmede sesi açık video 1 github sayfası 1 gif dolu alışveriş sitesi açtım ve bilgisayarım normal seyrini bozmadı fanı daha hızlı çevirme veya fazla ram kullanımı olmadı.

kendiliğinden herşeyi toplamasa geçmeyi hiç düşünmüyordum fakat kendisi cheromede ne var ne yok toplayıp yerleştirdiği için hiçbirşeye uğraşmama gerek kalmadan yerleşmiş oldum edgeye artık edge kullanıcam sanırım. uzun zamanda neler yaşayacağım bakalım.
 

Ahmet

Kıdemli Üye
Katılım
31 Mayıs 2021
Mesajlar
2,586
test.png

cpu kullanımını %3 üzerinde görmedim edgenin.

ram kullanımı bu durumda 850-1000mb arasında dolaşıyor.
 

Ahmet

Kıdemli Üye
Katılım
31 Mayıs 2021
Mesajlar
2,586
Sürüm 101.0.1210.53

kullanıyorum sanırım son sürümü bu çünkü güncelleme yap dediğimde edgen güncel diyor bana bu hali bile cherome ile neredeyse yarı yarıya baktık olmuyor geri döneriz.
 
Top