Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

Ahmet

Kıdemli Üye
Sipariş verip beklemek istemedim. Elektronikçiden gidip 3 tane MOC3083 aldım.
Karta taktım ve testlerini yaptım. Bir kaç gündür uğraştığım sorunların hiç biri kalmadı şuan.
3 kademe de ayrı ayrı sıkıntısız çalışıyor.

Tabiki daha iş bitmedi. Bazı kalibrasyon ayarları, kodlarda düzenlemeler, amperin nasıl okunup işleneceği gibi konular var sırada.
Bugün Antalya fazlasıyla sıcak. Şuan evin içindeki Termometre 32C gösteriyor. Migrenim yine tuttu. Kendimi toparlayabilirsem biraz daha ilgilenicem.
Yanlış mevsimde güç elektroniği ile uğraşıyoruz sanırım abi.

Bu gün balkonda çıkışına 2 tane seri otomobil farı bağlı bıraktım 6s bms'yi geldiğimde lambaların çektiği akımdan mı ısınmış havanın sıcaklığımı ısıtmış anlamadım :katil2: Keşke kışın yapsaydık bunları.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Screenshot_20220625-235740.jpg

serkan_48

Kıdemli Üye
Benimde çalışma odam üst katta ve Güney batı yönüne bakıyor. Yaklaşık 30 dakikalık calismamda 3 litre sivi kaybı yaşıyorum o kadar sıcak oda. Kisin çalışması çok güzel oluyor. Ama yazın mola vermezsem dehidrasyona girecegimden korkuyorum.

Dün de Antalyada nasıl bir hava vardı ise bi kapalı yola gittik malum hanim kıyafet alacak gezmeler filan. Ben disarda 30 dakika bekledim rüzgar çok fena akşam evde bir baş ağrısı beynim önüme dökülecek. İlaç kullanmayı sevmiyorum ama artık bir ağrı kesici aldım zor rahatladım.

Kolay gelsin.

Ahmet

Kıdemli Üye
IMG_20220723_190154.jpg

Yerden böyle şeyler buldum ne olduğunu bilen var mı? :katil2:

@Gokrtl Abi sağ olsun beni lm317 pot ikilisinden kurtardı sırada bunu toplamak var