Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Hazır Debian 11 kurmuşken temaların ekran resimlerini alıp buraya ekleyeyim dedim.
Her seferinde hangisini seçsem diye yarım saat düşünüyorum.
Sanırım benim tercihim LXDE teması olacak.

Ayrıca sizde benim gibi kararsız kalıyorsanız veya sürekli tema değiştirmeyi seviyorsanız kurulum aşamasında tüm temaların kutularını işaretleyip yükleyebilirsiniz. Daha sonra debian temalar arasında geçiş yapmak için oturumu kapatıp sağ alttaki dişliden istediğiniz temayı seçerek oturum açabilirsiniz.

debian tema.png

debian tema değiştirme.png

Bunlarda Temalar;

GNOME:

GNOME.png

GNOME Klasik:
GNOME_Klasik.png

GNOME Flashback (Metacity):
GNOME_Flashback_Metacity.png

Cinnamon:
Cinnamon.png

KDE:
KDE.png

LXDE:
LXDE.png

MATE:
MATE.png

KDE Plasma:
plasma.png

Xfce:
Xfce.png

OpenBox:
Bu tema sanırım Timur abinin sevdiği bomboş olan. Aç terminali devam et. :katil2:
Sağ tıklamasam yarım saat tema yüklensin diye bekleyecektim.
Openbox.png

Son düzenleme:

ckocagil

Aktif Üye
Bunlar tema değil ama, desktop environment. Tema diyerek hakaret etmeyelim :p

ckocagil

Aktif Üye
Valla bilmem. Ben bunun yabancısıyım. :D
Desktop environment çok kapsamlı ve meşakkatli bir şey. Her biri için onlarca farklı uygulama yazılıyor, çok sayıda yazılımcı katkıda bulunuyor. Yani o seçeneklerin her biri uzun yıllarca uğraşılmış büyük yazılım projeleri. Ayrıca bunların her birinin kendi içinde temaları da var.

Gokrtl

Gökhan Kartal
Staff member
Desktop environment çok kapsamlı ve meşakkatli bir şey. Her biri için onlarca farklı uygulama yazılıyor, çok sayıda yazılımcı katkıda bulunuyor. Yani o seçeneklerin her biri uzun yıllarca uğraşılmış büyük yazılım projeleri. Ayrıca bunların her birinin kendi içinde temaları da var.
Valla virtualbox a kurduğum için ekran görüntüsü çok berbat. O yüzden hiç birini beğenemedim doğru dürüst. Normal bir kurulum yapıp incelemek lazım.